Seyahat Güncesi

Gezgin olmam çok eskiye dayanmıyor aslında. İzmir’den Ankara’ya taşınmamla yalnız hareket edebilme özgürlüğüm arttı. Ve oyalanacak uğraş ararken yol serüvenim 2009 yılının Ağustos ayında Ağrı Dağı tırmanışı ile başladı. Sonrası her etkinlikte nokta koyacağımı söylesem de, sağlığım yerinde iken virgül koymayı tercih ettim.

Öncesi hayallerimde bile yer almayan şeyler yapmak adrenalin merakımdan mıydı? Asla! Peki neden?

Ben de bilmiyorum içimden geliyor, ertelemiyor şartlar uygunsa hayalimin peşine düşüyorum. Genelde doğru insanların rehberliğinde yol aldım. Ya tesadüfen karşıma çıktılar ya da araştırarak ben onları buldum.

2007 yılında cebimde 1 tl ile dolaştığım günlerim oldu. O zamanlar bana gideceğim yerleri, alacağım yolları söyleyen olsa, ona ‘’Vay be amma geniş hayal dünyan var’’ derdim. Anlayacağınız hiçbir zaman pes etmedim. Sadece bazen… o da birkaç hafta ya da an. İsyan. Asla!

‘’ Eşeğini sağlam kazığa bağla, sonra Allah`a ısmarla..’’ sözü  benim düsturum.

Nerelere gittim, neler yaptım, nerelere gideceğim, neler yapacağım bir tık kadar uzağınızda. Bana eşlik etmek isterseniz sayfalarda sörf yapabilir ya da planladığım bir yolculuğa fiilen katılabilirsiniz.